Szkoła Podstawowa w Ligocie Polskiej

PIERWSZOKLASIŚCI Z I "B" PRAWOWITYMI CZYTELNIKAMI

16 lutego druga grupa najmłodszych uczniów naszej szkoły przystąpiła do uroczystego pasowania na czytelnika. Dzielna trzynastka z klasy pierwszej "b" przeszła prawdziwą próbę "ogniową". W obecności wychowawczyni i pani wicedyrektor Małgorzaty Lenart, wykazywali się wiedzą na temat znanych baśni, motywów literackich i fantastycznych postaci z książek, do tej pory czytanych głównie przez najbliższych. Grupa popisała się olbrzymią wiedzą, humorem i odwagą. Pomogli bibliotekarce i detektywowi Pozytywce rozwikłać poważną zagadkę, związaną z niegrzecznym czytelnikiem, który zniszczył szkolną książkę. Po uroczystej przysiędze, pierwszoklasiści mogą do woli korzystać ze szkolnych zasobów bibliotecznych. Na pamiątkę uroczystości najmłodsi czytelnicy otrzymali książki, zakładki, słodycze i klasową, baśniową maskotkę.